Společensky odpovědná školení

skoleni

Jak jsme již dříve avizovaly, vydaly jsme se od letošního září i cestou lektorské činnosti, nabídku našich školení nově obohatí semináře k tématu společenské odpovědnosti firem (CSR) a zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Že nevíte, co je společenská odpovědnost? Tak přesně pro Vás je náš kurz Úvod do společenské odpovědnosti firem, ve kterém zájemce seznámíme s tímto trendem současného podnikání. Pro ty z Vás, kteří už se s tímto pojmem setkali a zajímalo by je, jak se stát společensky odpovědným i pokud nepatříte k velkým hráčům na trhu jsme připravily workshop CSR jako přirozená součást malého a středního podnikání. Pokud jste zaměstnavatel s více než 25 zaměstnanci nebo zaměstnavatel, který by chtěl zaměstnávat osoby se zdravotním znevýhodněním, tak přímo pro Vás je určený náš třetí kurz. Kurzy Vás provedou Ing. Lucie Müllerová a Ing. Jana Vítková.

Podzimní školení a kurzy

školení

Prázdniny se pomalu, ale jistě blíží ke konci, což ve spoustě z nás evokuje další nový začátek. A máme to tak i my v JVL. Od září se můžete těšit na novinky v podobě školení a kurzů pro firmy, jednotlivce i další zájemce z řad těch, co touží po poznání v oblasti ekonomie a financí. Podívejte se na první témata a termíny. 

Platby za reklamu poskytovanou prostřednictvím sociálních sítí

okenko

Používáte reklamy na Facebooku, Googlu, nebo využíváte i jiné zahraniční servery jako např. Adwords nebo Wix? Pak je důležité vědět, jaké Vám z používání těchto forem reklamy a těchto serverů plynou daňové povinnosti vůči ČR. Pokud podobnou formu reklamy využíváte, pak se z hlediska zákona o DPH jedná o přijetí služby poskytované elektronicky. V roce 2015 došlo u těchto služeb ke změně v zákoně o DPH při určování místa plnění. Od roku 2015 je tedy místem plnění při přijetí služby poskytované elektronicky místo příjemce služby.

GDPR aneb zpracování osobních údajů

zmena-zakona , okenko , novinky

Souhlasíte se zpracováním osobních údajů? Většina z nás, když vidí někde tuto otázku, bez valného zájmu či povšimnutí podepíše. A proč? Protože jinak Vás telefonní operátor, internetový e-shop či spoustu jiných firem nepustí dál a Vy nemůžete pokračovat v aktivitách, které jste zamýšleli. V podstatě Vás tedy donutí souhlasit a Vy vlastně mnohdy ani nevíte, s čím to souhlasíte. 

Jak danit příjmy z pronájmu u FO?

finance , okenko

Je spoustu lidí, co si vzali hypotéku, aby si koupili nový byt (dům) či zrekonstruovali svůj starý byt a posléze se přestěhovali do většího bytu či rodinného domu a původní byt si ponechali k pronájmu. S pronájmem bytu je však mnoho starostí a jednou z nich je i správné zdanění příjmů z nájmu u fyzických osob.

Není účetní (TA-Žena) jako účetní (TEN-Muž)

okenko

To, že kvalita účetních je různá, už poznalo na stavu svého konta mnoho podnikatelů – hlavně díky následným postihům různými úřady za neplnění, chyby, nedostatky, zpoždění a další neplechy způsobené účetními všech možných druhů a typů.

Účetní lze s nadsázkou členit z různých pohledů: mladé x staré, šik x staromódní, papíráky x ajťáky, vzdělané x samouky, s praxí x bez praxe, teamové hráče x sólisty, pečlivé x kreativní, sympatické x bručící, „to nejde“ x „zkusím to vymyslet“ atd. Pohledů je mnoho, sami můžete pokračovat 😊. A Určitě sami máte jakožto podnikatelský subjekt zmapovaného toho svého účetního či tu svoji účetní.

No a jsme u základního členění: TEN účetní x TA účetní. Že by to neměl být rozdíl? Velký omyl!